- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere ABD'nin Boston kentine...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere ABD’nin Boston kentine geldi

- Advertisement -spot_img
Kılıçdaroğlu’nun ekibiyle kapsamlı görüşmeler gerçekleştireceği ifade edilirken, bilim, teknoloji, insan hakları ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler yapacağı aktarıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla ABD’nin Boston kentine geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Salı günü ABD’nin başkenti Washington’a gidecek.

Boston College’dan öğrenci Onur Toper, Gazeteci Anıl Sural’a, Kılıçdaroğlu’nu karşıladıkları videoyu ve selfie fotoğrafını gönderdi. Toper ve birkaç arkadaşı, Kılıçdaroğlu’nun geleceğini duyunca hemen havaalanına karşılamak için gitmişler.

Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretinin amacına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, uzun zamandır ülkemize seviye atlatacak ve ülkenin her yerindeki potansiyeli açığa çıkaracak bir program üzerinde çalışmaktadır.

ABD’ye yapacağı bu seyahat, ekibiyle üzerinde kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiği Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı Vizyonu’nun, dünyanın en parlak beyinleri ile tartışılacağı ilk duraktır. Program Boston’da Massachusetts Institute of Technology ve Harvard University’e yapılacak çalışma ziyaretleriyle başlayacaktır. Program, Washington, D.C.’de bulunan önemli bilim, teknoloji, insan hakları ve sivil toplum kuruluşlarına yapılacak ziyaretler ile devam edecektir.

Büyük vizyon yolculuğu, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yeni nesil altyapı, yeni nesil beceriler, yeni nesil finans ve teknolojilere ulaşmasını kapsayan programın parçasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılının vizyonudur. Bu büyük vizyon, ülkenin umudunu geri kazandıracak ve bu ekonomik fetret dönemine de son verecektir.

Ortaya konan ve incelikli bir çalışma ürünü olan vizyon, dünyada ve ülkemizde süren adaletsizliğe karşı insanlığın ortak vicdani itirazını da içine alan bir refaha ulaşma planıdır. Bu doğrultuda insanlığın ortak değerleri ile teknolojik ve bilimsel gelişmelerine yönelik görüş alışverişinde bulunulacaktır.

ABD, bu vizyon yolculuğunun sadece ilk durağıdır. Dünyadaki yeni duraklarıyla devam edecek ve tamamlanmasını takiben ülkemizde tüm detaylarıyla ilan edilecektir.

Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük vizyon yolculuğu sırasında yapacağı tüm seyahatler boyunca basın mensupları ve milletimiz tam şeffaflıkla bilgilendirilecektir.”

KİMLER EŞLİK EDİYOR?

Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre ile CHP Genel Başkan Başdanışmanı Hacer Foggo da Boston’a gitti.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile beraberindekileri havalimanından uğurladı.

ABD’de bulunan CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin heyete bu ülkede katılacağı öğrenildi.

ResimResimHaber Kaynak: abdpost.com
Fotoğraf: Anıl Sural

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz