- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDABD alarmda! İlkokullara silahlı saldırı olabilir!

ABD alarmda! İlkokullara silahlı saldırı olabilir!

- Advertisement -spot_img

ABD’nin çoğu eyaletinde yöneticiler, TikTok uygulaması üzerinden yayılan bir söylenti üzerine ilköğretim okullarında yaşanabilecek silahlı saldırı ihtimaline karşı velileri uyardı

Daha çok gençlerin rağbet ettiği TikTok isimli sosyal medya uygulamasında “17 Aralık’ta okullarda silahlı saldırı yapılacağı” söylentisi, New Jersey, Florida, Connecticut gibi birçok eyalette, bölge okul idareleri ve yerel kolluk kuvvetlerini harekete geçirdi.

Ülkenin dört bir yanında bazı valiler, okul yöneticileri ve polis merkezleri yaptıkları açıklamalar ve ebeveynlere gönderilen e-postalarda, söz konusu uygulama üzerinden, “Okulunuzda Ulusal Silah Ateşleme Günü” etiketiyle bir çağrı yapıldığını, net bir tehdit girişimi tespit edilmemekle birlikte, tüm okullarda ihtiyaten güvenlik önlemlerinin artırıldığını duyurdu.

Kaynağı tespit edilemeyen paylaşım, “bir meydan okuma” olarak değerlendirilirken, anne babaların uygulamayı kullanan çocuklarının paylaşımlarını takip etmeleri ve herhangi bir tehdit unsuru görmeleri durumunda, yetkililerle irtibata geçmeleri istendi.

TikTok tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada, “TikTok aracılığıyla ortaya çıkan veya yayılan bu tür tehditlere dair kanıt bulamasak da, okullarda olası şiddete ilişkin uyarıları incelemek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyoruz” ifadesine yer verildi.

3 hafta önce 4 lise öğrencisi hayatını kaybetmişti

Okul saldırılarının yoğun yaşandığı ABD’de, yaklaşık 3 hafta önce Michigan’daki Oxford Lisesi’ne düzenlenen silahlı saldırıda, 4 lise öğrencisi hayatını kaybetmiş, birinci derece cinayetle suçlanan 15 yaşındaki saldırgan Ethan Crumpley’nin aynı okulun öğrencisi olduğu anlaşılmıştı.

Ayrıca TikTok’taki okul saldırısı söylentisinin, 14 Aralık 2012’de Connecticut eyaletindeki Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda 20’si ilkokul birinci sınıf öğrencisi, 28 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan olayla aynı haftaya denk gelmesi konuyla ilgili endişeleri artırarak, yetkilileri daha sıkı önlemler alınması konusunda motive etti.

Kaynak: The Anatolia Post

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz