- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDBüyükelçi Murat Mercan, 75. NAFSA Yıllık Konferansı'na Katıldı

Büyükelçi Murat Mercan, 75. NAFSA Yıllık Konferansı’na Katıldı

- Advertisement -spot_img

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Sayın Murat Mercan, dünyanın en büyük uluslararası eğitim zirvesi olan 75. NAFSA Yıllık Konferansı’na katıldı.

Konferans süresince Büyükelçi Mercan, Türkiye’nin üniversitelerinin standlarını ziyaret ederek eğitim sistemlerine ilişkin bilgi aldı.

NAFSA, uluslararası öğrenci hareketliliğini teşvik etmeyi amaçlayan ve yükseköğretim kurumlarını bir araya getiren prestijli bir etkinliktir.

Büyükelçi Mercan’ın bu konferansa katılımı, Türkiye’nin yükseköğretim alanında uluslararası işbirliğini geliştirmek ve Türk üniversitelerini dünya çapında tanıtmak için katkı sağlayacak. NAFSA Yıllık Konferansı, dünya çapındaki üniversiteler, öğretmenler ve eğitimciler için bir platform sağlamaktadır.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Eğitim Ekonomisi İş Konseyince Türk Hava Yolları desteğiyle “Study in Türkiye” (Türkiye’de Okumak) pavilyonunun kurulduğu fuara, Türkiye’den 16 üniversite katıldı.

Türkiye’den fuara katılan üniversiteler arasında, Akdeniz, Anadolu, Bezmialem Vakıf, Doğuş, Fırat, Hasan Kalyoncu, İbn Haldun, İstanbul Aydın, İstanbul Beykent, İstanbul Esenyurt, İstanbul Medipol, İstanbul Nişantaşı, İstanbul Okan, Karabük, Marmara ve Üsküdar üniversiteleri yer aldı.

Kaynak: T.C. Washington Büyükelçiliği / AA / Usaturknews
Fotoğraf: T.C. Washington Büyükelçiliği

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz