- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDÜNYAKanada'da sarhoş olup bir evi havaya uçuran kadın kendisine içki satan bara...

Kanada’da sarhoş olup bir evi havaya uçuran kadın kendisine içki satan bara dava açtı

- Advertisement -spot_img

2019’da Ontario’daki London şehrinde büyük bir patlamaya yol açan kazada alkollü araç kullanmaktan hüküm giyen Kanadalı bir kadın, kendisine içki servis eden yiyecek ve içecek şirketine dava açarak onları maliyetlerden sorumlu tutmayı amaçlıyor.

Arabasıyla 450 Woodman Caddesi’ndeki bir eve çarpıp gaz hattını kırarak patlamaya yol açan ve ulusal manşetlere çıkan 26 yaşındaki Daniella Leis, 13 milyon Kanada dolarıyla 20 milyon Kanada doları (ABD doları cinsinden 9,8 milyonla 14,7 milyon dolar) arasında zarara neden oldu. 4 ayrı alkollü araç kullanma suçlamasını kabul eden Leis, 2021’de üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre Leis, Ovations Ontario Food Services aleyhine bir dava açarak şirketin, patlama mağdurlarının Leis ve babası Shawn Leis aleyhine açtığı bireysel davalardaki sorumluluğun bir kısmını taşıdığını iddia etti.

London’da bir mahkemeye sunulan dava dilekçesinde baba ve kızı, Woodman Caddesi mağdurları tarafından kendilerine karşı açılan Ontario Yüksek Mahkemesi ve daha küçük mahkemelerdeki 6 davadan kaynaklanan faiz ve masraflar da dahil, “bütün tazminat ve yargı harcı miktarından” Ovations Ontario Food Services LP’nin sorumlu olduğuna karar verilmesini istedi.

Dava dilekçesinde Leis’in kaza ve patlamanın meydana geldiği 14 Ağustos 2019’da Budweiser Gardens’ta sarhoş olduğu, dolayısıyla mağdurlara verilen her türlü zararın, Sakinlerin Sorumluluğu Yasası (bir mülkün sahibini, o mülkü ziyaret edenlerin güvenliğinden sorumlu tutan yasal düzenleme ) ve İçki Ruhsatı Yasası’na aykırı davranan barın “ihmali, görev ihlali, sözleşme ihlali nedeniyle meydana geldiği veya bu zararlara barın katkı sağladığı” belirtildi. Şirket iddialara henüz yanıt vermedi.

Diğer iddiaların yanı sıra Ovations’ın, kadının alkollü olduğunu bildiği halde alkol servisi yaptığı, alkol servisi yapan personeli eğitmediği ya da denetlemediği ve “kârı güvenliğin üstünde tuttuğu” iddia edildi.

2019 tarihli dava belgelerine göre Leis o gece, Budweiser Gardens’taki Marilyn Manson konserinden eve dönerken Queen’s Caddesi’nde ters yöne girmiş ve 450 Woodman Caddesi’ndeki bir eve çarparak tuğla evin gaz hattını koparmıştı. Patlamada 7 kişi yaralanmış ve 4 ev hasar görmüştü.

Fotoğraf:Danielle Leis’in Ağustos 2019’da arabasıyla kaza yapıp patlamaya neden olmasının ardından Ontario eyaletinin London şehrindeki enkaz (Ontario eyaletindeki London Belediyesi)

T24

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz