- Advertisement -spot_img
Ana SayfaTEKNOLOJİ-BİLİMMilyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp çöktü!

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp çöktü!

- Advertisement -spot_img

WhatsApp sabah 10.00 itibarıyla çöktü. Bazı kullanıcılar mesajların iletilemediğini ve “tek tıkta” kaldığını söyledi. Bazı kullanıcılar ise mesajların iletildiğini fakat cevap verilemediğini ifade ederken, olay kısa sürede Twitter gündemine oturdu. WhatsApp’ta yaşanan sorunun ardından hem uygulamanın bağlı olduğu şirketten hem de Ulaştırma Bakanlığı’ndan peş peşe açıklama geldi. Saat 10.00 sıralarında başlayan sorun, Meta’nın açıklamasından kısa bir süre sonra saat 11.40’tan itibaren düzeldi.

Facebook, Instagram ve Messenger gibi platformları bünyesinde barındıran Meta’ya ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp bugün saat 10.00’da çöktü.

Sosyal medya kullanıcıları WhatsApp’ın çöktüğünü Twitter üzerinden paylaşırken, şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar gönderilen mesajların tek tıkta kaldığını fakat buna rağmen bazı mesajların karşı tarafa gittiğini aktardı.

WhatsApp çöktü! Bazı mesajlar 'tek tıkta' kalıyor, bazı mesajlar ise hiç gitmiyor

Öte yandan WhatsApp’ın masaüstü bilgisayarlarda da kullanılan WhatsApp Web özelliğine de erişilemediği belirtildi. Yaşanan bağlantı sorunu nedeniyle WhatsApp Web uygulamasına giren kullanıcılar “Tekrar deneniyor. Şimdi tekrar dene” gibi ifadelerle karşılaştı.

Bazı kullanıcılar ise sosyal medyada benzer sorunun uygulamanın web kısmında da devam ettiğini belirterek tek tık sorununun devam ettiği yönünde paylaşımlarda bulundu.

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal haberleşme uygulamaları arasında bulunan WhatsApp’ta meydana gelen sorun, kısa süre içerisinde büyük yankı uyandırdı. WhatsApp’ta yaşanan sorun hakkında Ulaştırma Bakanlığı ve WhatsApp’ın bağlı olduğu şirketten de art arda açıklamalar geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşandığını ve Türkiye’deki kullanıcıların bundan kısmen etkilendiğini belirtti. Bakan Yardımcısı Sayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “WhatsApp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir” dedi.

Sayan açıklamasında ayrıca, “Küresel ölçekte kendi alanlarında adeta fiili tekel oluşturan dijital hizmet sağlayıcılar ve OTT’lerin hizmet sürekliliği açısından hesap sorulamaz olması söz konusu olamaz. Fiilen gündelik hayatın bir parçası haline gelen dijital hizmet sağlayıcıların topluma ve egemen devletlere karşı sorumlulukları olduğu yadsınamaz” ifadelerini de yer verdi.

WhatsApp’ın bağlı olduğu Meta Şirketi’nden de konuyla ilgili açıklama geldi. Meta tarafından yapılan açıklamada “Mesaj göndermede yaşanan sorunların farkındayız. Şu an WhatsApp’ı herkes için olabildiği kadar hızlıca çözmek ve sistemi geri getirmek üzere çalışıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Meta tarafından yapılan “sorunların farkındayız” açıklamasının ardından çalışmalar sonuç verdi. WhatsApp’daki mesaj sorunu saat 11.40’tan itibaren kademeli olarak düzelmeye başladı.

Erdem Aksoy / Haberler.com

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz