- Advertisement -spot_img
Ana SayfaSAĞLIK-YAŞAMApple Watch, 12 yaşındaki bir kızın kanser olduğunu tespit etti

Apple Watch, 12 yaşındaki bir kızın kanser olduğunu tespit etti

- Advertisement -spot_img

Apple Watch 12 yaşındaki bir kızda çocuklarda nadir görülen bir kanser keşfetti

Imani MILES koluna taktığı Apple model akıllı saat sayesinde hayata tutundu. Imani’nin annesi kızının saatinden sürekli bir şekilde bip sesinin çıktığını fark etti. Doktorlar teşhisi koydu.

Imani’nin kalbi çok hızlı bir şekilde attığı için durmadan bip sesi çıkaran akıllı saat kızın annesinin verdiği bir bilgiye göre daha önce hiç böyle bir ses çıkarmamıştı. Kızın annesi bunun üzerine derhal kızıyla beraber hastaneye gitti.

Doktorlar tarafından hemen tedavi altına alınan Imani’nin apandisit sorunundan (apandis iltihaplanması) muzdarip olduğu ortaya çıktı. Bu iltihaplanmanın nedeni nöroendokrin tümörünün apandisit bölgesinde oluşması.

Apendiks denilen kolonun yanında duran ve yaklaşık 10 milimetre boyunda olan küçük bir organdan kaynaklanan bu kanser hastaya zamanında müdahale edilmezse hastayı öldürebiliyor.

Apple Watch

Apendiks kanseri doktorlar Imani’deki tümörü keşfettiğinde kızın bütün vücuduna yayılmıştı. Bu bağlamda 12 yaşındaki kızın ameliyat olması bir zorunluluk hâline geldi.

Kızın annesi bu konu ile ilgili olan sözlerini şu cümleler ile noktaladı: “Eğer Apple Watch durmadan ses çıkarmasaydı kızımı birkaç gün içerisinde hastaneye götürebilirdim. Çocuğumun kolunda o saat olmasaydı her şey çok daha kötü olabilirdi.

Imani’nin ameliyatı başarılı bir şekilde tamamlandı. Küçük kız şu an istirahat ediyor.

DH

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz