- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDEmine Erdoğan'a ABD'den ödül

Emine Erdoğan’a ABD’den ödül

- Advertisement -spot_img

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ABD Müslüman Örgütler Konseyi’nin (USCMO) verdiği “Uluslararası Başarı ve Topluma Katkı Ödülü”nü aldı.

Emine Erdoğan, ABD Müslüman Örgütler Konseyi (USCMO) tarafından New York’ta düzenlenen törene katıldı. Törende, USCMO Genel Sekreteri Osama Jammal tarafından karşılanan Emine Erdoğan, “Uluslararası Başarı ve Topluma Katkı Ödülü”nü aldı.

“Sevginin ve merhametin bir ülkenin karakteri olabileceğine dair güveni tazeledik”

Erdoğan, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, “Bu kıymetli ödülü, dünyanın vicdanı olan ülkem adına kabul ediyorum” diyerek programı düzenleyen Müslüman Örgütler Konseyi’ne teşekkür etti.

Türkiye’nin, hayırseverliğin en üst noktalarda yaşandığı bir vakıf medeniyeti mirasına sahip olduğunu ve İslam dininin, insanlar arasındaki en güzel rekabetin hayırlarda yarışmak olduğunu anımsattığını belirten Emine Erdoğan, “Bu anlamda, medeniyet karnemiz, zarafetiyle insanı hayrete düşüren bir hayır yarışının örnekleriyle dopdoludur. İşte, insani yardım konusundaki reflekslerimizin ruhunu bu tarihsel deneyim oluşturuyor. Ne mutlu ki 2022 Küresel İnsani Yardım Raporu’na göre, 2021 yılında da ‘dünyanın en cömert ülkesi’ olmaya devam ettik. Sevginin ve merhametin bir ülkenin karakteri olabileceğine dair güveni tazeledik” dedi.

Emine Erdoğan'a ABD'de ödül! 'Dünyanın en cömert ülkesi' olmaya devam ettik  - Son Dakika Haberler

Programda Emine Erdoğan’ın yanı sıra Afrika kökenli Amerikalı aktivist Ayşe el-Adeviye’ye, insan hakları ve sosyal adalet konusunda kurucusu olduğu “İslam’da Kadınlar” isimli kuruluştaki faaliyetleri dolayısıyla ödül verildi.

T24

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AbonelerAbone
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here