- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDFacebook, Trump'ın hesabını 2023'e kadar açmayacak

Facebook, Trump’ın hesabını 2023’e kadar açmayacak

- Advertisement -spot_img

Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının en az iki yıl daha açılmayacağını açıkladı.

Sosyal medya platformu Facebook’tan yapılan açıklamada, Trump’ın 6 Ocak kongre baskının ardından askıya alınan hesabının 7 Ocak 2023’e kadar kapalı kalacağı belirtildi. 

Facebook, iki yılın sonunda kamu güvenliğine yönelik risklerin devam edip etmediğine ilişkin uzmanlara başvurulacağını ve eğer devam ettiği kanaatine varılırsa hesabın askıya alma süresinin uzatılabileceğini kaydetti. Askıya alma kararının kaldırılması durumunda ise Trump’ın yeni bir ihlal yaparsa yeni yaptırımlarla karşılaşacağı ifade edildi. 

Geçen ay, Facebook’un Gözetim Kurulu, Trump’ın platforma giriş yasağının devam etmesine karar vermiş ancak ‘süresiz’ yasak kararının gözden geçirilmesi gerektiğini belirtmişti.

Trump, başkanlığının son günlerinde 6 Ocak günü destekçilerinin Kongre binasına yaptığı saldırıyı kınamamasının ardından birçok sosyal medya platformu gibi Facebook da Trump’ın hesaplarını kapatmıştı.

5 Mayıs’ta sosyal medya platformlarını kullanamadığı için bir blog sitesi açan Trump, yaklaşık bir ay sonra bu bloğu kapattı. 

Trump, sosyal medya hesaplarının kapatılmasını ‘rezalet ve utanç’ olarak nitelendirerek, “Radikal solcu ruh hastaları gerçeklerden korktuğu için ABD Başkanı’nın ifade özgürlüğü elinden alındı” açıklamasında bulunmuştu. 

Kaynak: Sputnık

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img