- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDLas Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı

Las Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı

- Advertisement -spot_img

ABD’nin Nevada eyaletinde yer alan ve gazinolarıyla ünlü Las Vegas yüzde yüz kapasiteyle bir yılı aşkın sürenin ardından yeniden açıldı. Bu kapsamda, nüfusunun yüzde 55’i corona virüse karşı aşılayan şehirde maske ve sosyal mesafe uygulaması da kaldırıldı. Halk görkemli açılışın ardından eğlence merkezlerine ve restoranlara akın etti.

Las Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı - 1

Dev bir saat, pazartesi  gecesi 12:01’e geri sayarken, kalabalıklar Las Vegas şehir merkezinin bir yıldan fazla bir süredir ilk kez canlı müzik eşiliğinde maske veya sosyal mesafe gerekmeden tamamen yeniden açılmasını alkışladı. Bir sunucu, çoğunluğu maskesiz olan kalabalığa hoparlörden “Bu, Las Vegas tarihinde oldukça önemli bir gece” dedi. 

Las Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı - 2
TÜM İŞLETMELERİN TAM KAPASİTEYLE AÇILMASINA İZİN VERİLDİ

Bununla birlikte, Las Vegas’taki işletmelerin artık hiçbir Covid-19 kısıtlaması olmaksızın tam kapasite ile açık olmasına izin verildi. Aşılar, kentteki yeni tip  Covid-19 enfeksiyonlarını azalttı ve pazartesi gecesi yapılan  açılış kutlamasından sonra, şehirdeki kumarhaneler, müşterilerin slot makinelerinde ve diğer kumar istasyonlarında ayrılmasını sağlayan pleksiglas ayırıcıları kaldırmaya başladı.

Las Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı - 3
KENT SAKİNLERİNİN YÜZDE 55’İ TAMAMEN AŞILANDI

Las Vegas nüfusunun yüzde 55’i şimdiye kadar tamamen aşılandıı ve durum gelir büyük ölçüde turizme bağlı olan şehirde ekonomik toparlanmayı hızlandırdı

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, Las Vegas’taki işsizlik oranı Nisan 2020’de ülkedeki en kötü oranlardan biri olan yüzde 34’e yükseldi. Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Dairesi Başkanı Steve Hill, “Las Vegas’ta muhtemelen pandemide ABD’deki herhangi bir şehirden daha fazla zorlandı” dedi.

Venetian Resort’un CEO’su  George Markantonis ise pandemi nedeniyle otel zincirinin 7 komgre salonunu sattığını ifade etti, ancak kentteki yüksek aşılama oranının işlerinin düzelmesini sağladığını söyledi.

Las Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı - 6

Markantonis, Bu yılın sonuna kadar pandemi öncesine benzer bir rezervasyon oranımız var. Otellerimiz artık hafta sonları yüzde 80, diğer günlerde yüzde 50 doluluğa sahip” dedi.

GELECEK HAFTA ÜLKENİN EN BÜYÜK TİCARET FUARINA EV DAHİPLİĞİ YAPACAK

Diğer taraftan gelecek hafta,  LVCVA (Las Vegas Convention and Visitors Authority) pandemi başladığından bu yana ülkenin ilk büyük ticaret fuarına ev sahipliği yapacak. Söz konusu furarın kente 1 milyar dolarlık bir ekonomik katkı yapması bekleniyor.

Las Vegas maskesiz ve sosyal mesafesiz olarak yeniden açıldı - 8

Kaynak: NTV

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img