- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDABD'de aşı yaptırmayan 2 bin 200 çalışan ücretsiz izne çıkarıldı

ABD’de aşı yaptırmayan 2 bin 200 çalışan ücretsiz izne çıkarıldı

- Advertisement -spot_img
ABD’nin sağlık alanında faaliyet gösteren en büyük kuruluşlarından Kaiser Permanente, COVID-19 aşısı yaptırmayan 2 bin 200 kişiyi ücretsiz izne çıkardı. Bu sayı şirket çalışanlarının yüzde 1’ine denk geliyor.

ABD’de Kaiser Permanente şirketinden yapılan açıklamaya göre, sağlık sistemindeki COVID-19 aşısı yaptırma zorunluluğu kuralına uymayan 2 bin 200 kişinin 2 ay ücretsiz izne ayrıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şirket çalışanlarının yaklaşık yüzde 1’ine tekabül eden söz konusu personelin, COVID-19 aşılarını yaptırmaları için 30 Eylül’e kadar verilen süreye rağmen yaptırmadıkları belirtildi.

1 Aralık’a kadar aşı olmazlarsa sözleşmeleri feshedilecek

Bu kişiler, 1 Aralık’a kadar aşılarını yaptırmaları ya da nitelikli bir tıbbi veya dini muafiyet almaları halinde işe dönebilecek, aksi takdirde sözleşmeleri feshedilecek.

Kaiser Permanente Sözcüsü Marc Brown, ABC’ye verdiği mülakatta, “Umuyoruz ki bu çalışanlarımızın hiçbiri aşılanmak yerine işinden ayrılmayı tercih etmez ama 1 Aralık’a kadar bunu bilemeyeceğiz.” dedi.

Şirket 1945’te kuruldu

Brown, ücretsiz izne çıkarılan bu gruba yönelik COVID-19 aşısı konusundaki endişelerini gidermek, aşıların faydaları ve riskleri hakkında onları bilgilendirmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Merkezi California, Oakland’da bulunan ve 1945’te kurulan Kaiser Permanente şirketi 9 eyalette faaliyet gösteriyor. İnternetteki kamuya açık kaynaklara göre, 304 binden fazla çalışanı bulunan şirketin 2020 kayıtlarına göre hasılatı yıllık 89 milyar doları buluyor.

Kaynak: AA

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img