- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDNew York Valisi Andrew Cuomo’nun avukatları, soruşturma raporundaki iddialara itiraz etti

New York Valisi Andrew Cuomo’nun avukatları, soruşturma raporundaki iddialara itiraz etti

- Advertisement -spot_img

New York Valisi Andrew Cuomo’nun avukatları, 11 kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla Eyalet Başsavcısı Lettia James’in soruşturma raporundaki iddialara itiraz etti.

Vali Cuomo’nun avukatları, beş ay süren soruşturma sonrasında açıklanan rapordaki iddiaların tek taraflı olduğunu, raporda gerçekte ne olduğunun araştırılmadığını belirterek iddiaları “kurgu” olarak niteledi.

Vali Cuomo’nun avukatları, müvekkillerinin adil, bağımsız, gerçeklere bağlı ve tarafsız bir şekilde soruşturulması gerektiğini savundu, “Eyalet Başsavcısı James, Vali Cuomo’ya pusu kurdu” dedi.

Avukatlar, beş ay süren cinsel taciz iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma sonunda açıklanan raporda “daha önceden belirlenmiş ifadelerle bir kurgu yapıldığını” öne sürdü.

Vali Cuomo’nun avukatı Rita Glavin, “Yasalar çerçevesinde hedeflenen bir kişiye karşı dava açmakla bağımsız gerçekleri bulmak arasındaki farkı biliyorum. Bu soruşturmada gerçekler bulunmak istenmedi. Bu soruşturma önceden belirlenmiş ifadeleri destekleyecek şekilde yapıldı” dedi.

Vali Cuomo’nun savunma ekibinde yer alan Avukat Paul Fishman, müvekkilinin suçsuz olduğunu savundu. Fishman, soruşturma sırasında müvekkilinin iddialara yanıt veremediğini, hazırlanan soruşturma raporunda yer alan tespitleri Cuomo’nun da yayınlandıktan sonra öğrendiğini, soruşturmanın adil bir şekilde gerçekleşmediğini kaydetti.

Kaynak: VOA / Can Kamiloğlu

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img