- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDABD'de koronavirüsten hastaneye yatışlarda artış

ABD’de koronavirüsten hastaneye yatışlarda artış

- Advertisement -spot_img
ABD’de artan koronavirüs vakaları hastanelerdeki yatak sayılarına da yansıdı. Ülkede salgın nedeniyle hastaneye yatışlar, şubat ayından bu yana ilk defa 50 binin üzerine çıktı.

Haber, Amerika merkezli CNN haber kanalında yayınlandı. ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanından derlenen verilere göre, 27 Şubat’tan bu yana ilk kez, COVID-19 nedeniyle hastanede yatarak tedavi görenlerin sayısı 50 bin 625 olarak tespit edildi.

Doluluğun kış seviyelerine ulaşması bekleniyor

Delta varyantının körüklediği COVID-19 vaka artışı ve düşük aşılama oranları nedeniyle günlük hastaneye yatış rakamlarının kış dönemi seviyelerine ulaşması, ülkenin salgınla mücadelede geriye doğru gittiği şeklinde yorumlandı.

HHS raporlarında, geçen ay COVID-19 kaynaklı günlük hastaneye yatış rakamlarının 16 bin civarında seyrettiği belirtilirken, hafta başında ulaşılan rakamların ise bunun 3 katından fazla olduğunun altı çizildi.

Ülke genelinde hastaneye yatışlarda en yüksek oranın ise 10 bin 682 ile Florida eyaletinde olduğu bilgisi paylaşıldı.

Maske takmak zorunlu hale geliyor

Artan vakaların ardından maske zorunluluğu yeniden gündeme geldi.

Louisiana Valisi John Bel Edwards, halka açık kapalı alanlarda, aşı olmamış olanlarla birlikte aşılarını yaptıranlar için de maske takmayı tekrar zorunlu hale getirdiklerini açıkladı.

Yönetmeliğin çarşamba gününden itibaren yürürlüğe gireceğini belirten Vali Edwards, “Hiç kimse mevcut durumu sadece başka bir dalgalanma olarak karıştırmamalı. Bunlardan üçünü zaten yaşadık. Bu şimdiye kadar yaşadığımız en kötü şey” dedi.

Kaynak: AA

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img