- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDNew York’ta Kovid-19 salgınının 'kahramanlarından' geçit töreni

New York’ta Kovid-19 salgınının ‘kahramanlarından’ geçit töreni

- Advertisement -spot_img

New York kentinde Kovid-19 salgını döneminde vatandaşların zorunlu ihtiyaçlarını karşılayan ve kilit öneme sahip meslek grubu çalışanları, ‘Hometown Heroes Ticker Tape Parade’ adı altında geçit töreni düzenledi.

New York’ta 250’den fazla meslek grubundan 2 bin 500’den fazla çalışan, ‘Hometown Heroes Ticker Tape Parade’ adı altında geçit töreni düzenledi. Battery Park’tan başlayan yürüyüş, dünya liderlerini ve ünlüleri ağırlayan Broadway’i geçerek New York Belediye binasında son buldu.

Yürüyüşe, ilk yardım ekipleri, sağlık çalışanları, market çalışanları, kargo çalışanları, eğitimciler ve toplu taşıma çalışanları da dahil olmak üzere düzinelerce salgın döneminde kilit öneme sahip mesleklere mensup çalışanlar katıldı.

Mayor Bill Bill de Blasio moves up the parade route on a float at the 'Hometown Heroes' ticker tape parade celebrating 'the Summer of New York City' and thanking essential workers who helped New Yorkers through the worst of the coronavirus (COVID-19) pandemic in the Canyon of Heroes in New York City on Wednesday, July 7, 2021.

Kavurucu sıcaklara rağmen yüzlerce New Yorklu ise, çalışanları kutlamak için alkışlarla yürüyüşe destek verdi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı törende, bando takımları da yer aldı.

Manhattan İlçe Başkanı Gale Brewer, emeklerini onurlandırmak için 32-BJ işçi sendikasına katılarak, “32-BJ çalışanları, pandemi boyunca binaları temiz ve güvenli tuttu. Bugün NYC onlara ve tüm temel çalışanlara, çalışmaları için teşekkür ediyor” dedi.

Geçit töreni, sıcak hava nedeniyle iptal edilen ayrıntılı kapanış töreni yerine, Belediye Başkanı Bill de Blasio ve eşi Chirlane McCray’in yürüyüşçüleri alkışlaması ile belediye binasında sona erdi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img