- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDBaşkan Yardımcısı Harris: Yasa dışı yollarla gelecek Guatemalalı göçmenler geri gönderilecek

Başkan Yardımcısı Harris: Yasa dışı yollarla gelecek Guatemalalı göçmenler geri gönderilecek

- Advertisement -spot_img

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, ülkeye yasa dışı yollarla gelecek Guatemalalı göçmenlerin ülkelerine geri gönderileceğini açıkladı.

İlk yurt dışı ziyaretini Guatemala’ya gerçekleştiren ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Guatemala Devlet Başkanı Alejandro Giammattei tarafından Ulusal Kültür Sarayı’nda kabul edildi.

Harris ile Giammattei, heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Harrris’in ziyaretinin önemine değinen Giammattei, “Burada olmanız bizim için çok önemli. Uyuşturucu kaçakçılığı ve yolsuzlukla mücadele gibi ortak hedeflerimiz var” ifadelerini kullandı.

Giammatei, göçmen krizine dikkat çekti

Giammattei, son zamanlarda artan göçmen krizinin büyük sorun teşkil ettiğinin altını çizerek, “Birlikte çalışmamızı gerektiren çok şey var. İnsanların burada yaşama fırsatları bulmaları ve onları başka yerde aramamaları gerekiyor” dedi.

Harris’in ziyaretinden ötürü memnuniyetini dile getiren Giammattei, “Burada olduğunuz için teşekkür ederiz” diye konuştu.

ABD Başkan Yardımcısı Harris ise Guatemala ile yasa dışı göç, şiddet ve yolsuzluk konularını ele almak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirterek, “Bu, ABD Başkan Yardımcısı olarak ilk yurt dışı seyahatim. Dünya birbirine bağlı, sorunları çözmek için birlikte çalışmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Göçmenlerin durumunu hatırlatan Harris, birçok insanının, doğduğu topraklarda evini kolaylıkla terk etmek istemeyeceğini vurgulayarak, “Bunun çeşitli nedenleri var, Guatemala’nın inanılmaz kaynaklara sahip bir ülke olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

ABD, göçmenleri geri çevirecek

Harris, ABD’ye yasa dışı yollarla gelecek Guatemalalı göçmenlerin ülkelerine geri gönderileceğini açıkladı ve “Gelmeyin. Amerika Birleşik Devletleri, yasalarını uygulamaya ve sınırını korumaya devam edecek. Biz önceliklerimizden biri olan yasadışı göçün önüne geçeceğiz ve sınırımıza gelirseniz geri çevrileceksiniz” dedi. 

Kaynak: Sputnık

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img