- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDSan Francisco'da Türk Kardeşlerin Milyonluk Korona Vurgunu!

San Francisco’da Türk Kardeşlerin Milyonluk Korona Vurgunu!

- Advertisement -spot_img
İki Türk kardeş ABD’yi birbirine kattı. Korona yardımları üzerinden büyük bir dolandırıcılığa girişen Özkan kardeşler, sahte belgelerle 30’dan fazla başvuru yaptılar. Farklı isimler ve sahte belgelerle yaptıkları 10’larca başvuru ile 2 milyon dolar para (18.5 milyon TL) aldılar. Yakayı ele veren ikiz kardeşler, hakim karşısına çıktı. Şimdi de 30 yıl hapis cezasıyla karşı karşıyalar.

Amerika koronavirüs salgının en sert vurduğu ülkelerden biriydi. Bu yüzden hükümet ekonomik sıkıntı içindeki vatandaşı rahatlatmak için yardım paketleri açıklamıştı. ABD’de yaşayan iki Türk kardeş ise bu fırsatı kaçırmadı. O yardım paketleri üzerinden sahte belgelerle 18.5 milyon tl’lik vurgun yaptılar. 

ABD’nin San Francisco şehrine bağlı Marin County’de yaşayan 66 yaşındaki Sezer ve Eser Özkan kardeşler, Ekonomik Yaralanma Afet Kredileri (EIDL) ve Maaş Koruma Programı (PPP) 10’larca kez başvuruda bulundu.

Mart-Haziran arasında 35 başvuru

Sezer Özkan, farklı isim ve sahte belgelerle   Mart 2020 – Haziran 2020 arası toplam 27 başvuru, Eser Özkan ise 8 başvuru yaptı. Sezer Özkan bu başvurularla EIDL’den 713 bin 500 dolar, PPP’den ise 1 milyon dolar elde etti. Eser Özkan da EIDL’den 9 bin dolar, PPP’den 474 bin dolar aldı.

30 yıl hapis cezası

Yürütülen soruşturma sonucunda sahte başvuruları ortaya çıkan Özkan kardeşler yakayı ele verdi.  Yerel mahkemede hakim karşısına geçen kardeşler suçlarını itiraf etti.   Türk kardeşlerin akibeti ise 15 Aralık’ta görülecek karar duruşmasının ardından belli olacak. ABD medyasına göre iki kardeşin 30’ar yıl hapis ve 1 milyon dolar para cezası alabileceği ön görülüyor. 

Kaynak: ABDPOST / SG

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img