- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDABD'de uzmanlardan hamilelere Covid-19 aşısı yaptırın tavsiyesi

ABD’de uzmanlardan hamilelere Covid-19 aşısı yaptırın tavsiyesi

- Advertisement -spot_img

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Bulaşıcı Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi, hamile kadınların da Covid-19 aşısı olması tavsiyesinde bulundu.

Tavsiye, Pfizer ve Moderna aşılarının hamile kadınlar ve bebekleri için güvenli olduğu yolundaki kapsamlı bir raporun yayımlanmasının hemen ardından geldi.

The New England Journal of Medicine dergisinde yayımlanan makalede, 16-54 yaş grubu 35 bin 691 kadın arasında yapılan araştırmanın, Pfizer ve Moderna aşılarının hamile kadınlar ve bebekleri için güvenlik riski oluşturmadığı sonucuna vardığı bildirildi.

Bulaşıcı Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi, hamile kadınların Covid-19 ile enfekte olduklarında hastaneye kaldırılma ve ölüm riskiyle karşı karşıya kalma olasılığının daha yüksek olduğunu ve bunun da aşılamayı daha önemli hale getirdiğini bildirdi.

Bulaşıcı Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi Direktörü Doktor Rochelle Walensky, “Covid-19 aşıları hamile kadınlar ve bebekleri için risk teşkil etmiyor, biz kurum olarak hamile kadınlara aşı olmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Pfizer ve Moderna’nın ürettiği aşıları acil kullanım için tescilleyen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) de aşının yapılmayacağı gruplar listesine hamileleri eklememişti.

Kaynak: euronews
Fotoğraf:  JACK GUEZ/AFP

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img