- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDABD Dışişleri Bakanı Blinken, Müslümanların ramazan ayını kutladı

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Müslümanların ramazan ayını kutladı

- Advertisement -spot_img
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı görüntülü mesajında, “Manevi yenilenmenin kutsal ayı başlarken tüm Müslümanlara mübarek bir ramazan dilerim” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, görüntülü mesajında, ramazanın tefekkür, ibadet, oruç ve sadaka ayı olduğuna işaret ederek başta ABD’deki Müslümanlar olmak üzere dünyadaki tüm Müslümanların ramazanını kutladığını ifade etti.

Hem ABD’de hem de dünyada yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla çoğu Müslüman’ın ramazan boyunca sanal ve dijital ortamlarda bir araya gelmek zorunda kalacağını hatırlatan Blinken, “Geçen yıl çok büyük kayıplar verdik. Aynı zamanda, bu kötü zamanlara karşı sağlık çalışanlarından umut ve kararlılık hikayeleri dinledik. Müslümanlar birliktelik, inanç ve ortak insanlık için ön saflarda yer aldı. Bu kadar fedakarlık yapan herkes: Size borçluyuz” sözlerine yer verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığının büyükelçilik ve konsoloslukları ile dünya çapında Müslüman toplumlarla olan ilişkilerine bağlı olduğunu belirten Blinken, “Manevi yenilenmenin kutsal ayı başlarken tüm Müslümanlara mübarek bir ramazan dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img