- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDSan Francisco Körfez Bölgesi'nde 8 gün içinde 4 gri balinanın cesedi bulundu

San Francisco Körfez Bölgesi’nde 8 gün içinde 4 gri balinanın cesedi bulundu

- Advertisement -spot_img
Balinalardan birinin gemi darbesi sonucu hayatını kaybettiği doğrulanırken, diğer 3 balinanın ölüm nedeni araştırılıyor.

Dünyanın en büyük veterinerlik tesisi olduğu ifade edilen Marine Mammal Center, tesisten bir grup bilim insanının, San Francisco Körfez Bölgesi’nde 4 gri balinanın ölümlerini araştırdığını açıkladı.

Açıklamada, balinalardan birinin gemi darbesi nedeniyle hayatını kaybettiğinin doğrulandığı vurgulandı.

“Gri balinalar, okyanus bekçileridir”

Marine Mammal Center, “Gri balinalar, uyum yetenekleri ve yiyecek arama alışkanlıkları nedeniyle okyanus bekçileridir, bu da okyanusun sağlığı hakkında bize söyleyecek çok şeyleri olduğu anlamına gelir; bu nedenle türlerin insan etkileşiminin ek tehditleri ile acı çekmeye devam ettiğini görmek endişe kaynağıdır” açıklamalarında bulundu.

Fotoğraf: DHA

[Fotoğraf: DHA]

“4 ölü gri balinayla ilgilenmek endişe verici”

Tesisin, Patoloji Direktörü Dr. Padraig Duignan, “Bir haftadan uzun bir süre içinde dört ölü gri balinayla ilgilenmek gerçekten endişe verici çünkü bu türün karşı karşıya olduğu mevcut zorlukları gözler önüne seriyor” dedi.

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’ne (NOAA) göre, 2015 ve 2016 yıllarında kaydedilen son nüfus değerlendirmesinden bu yana ABD Batı Kıyısı boyunca göç eden yaklaşık dört gri balinadan biri hayatını kaybetti.

Kaynak: DHA

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img