- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDNew York Valisi'ne yeni taciz suçlaması: Yüzümü tutup rızam olmaksızın öptü

New York Valisi’ne yeni taciz suçlaması: Yüzümü tutup rızam olmaksızın öptü

- Advertisement -spot_img

Trump karşıtlığıyla tanınan New York Valisi hakkında yeni bir cinsel taciz suçlaması dillendirildi. Cuomo’yu kendisini evinin önünde yüzünü tutup rızası olmaksızın öpmekle suçlayan bir kadın, bunun fotoğraflı kanıtının elinde olduğunu ve bugün basına dağıtacağını söyledi. 

Koronavirüs pandemisiyle mücadele konusunda eski ABD Başkanı Donald Trump’la tutuştuğu kavgalar sayesinde güçlü bir destekçi tabanı olan New York Valisi Andrew Cuomo hakkındaki cinsel taciz suçlamalarının sonu gelmiyor. 

Demokrat Parti’nin kaydadeğer kesiminden gelen istifa çağrılarını reddeden Vali Cuomo bu kez bir kadını yüzünden yakalayıp rızası olmadan öpmekle suçlandı. 

The New York Post’a göre Cuomo’yu kendisini evinin önünde yüzünü tutup rızası olmaksızın öpmekle suçlayan kadın, bu cinsel istismarın fotoğraflı kanıtının elinde olduğunu ve bugün basına dağıtacağını söyledi. 

İki soruşturma açıldı

Gazeteye göre bu gelişmeyle ilgili görüşü sorulan valilik makamından ilk etapta yanıt gelmedi. Son haftalarda çok sayıda kadının cinsel imalarda bulunmak, rıza almadan avuçlamak ve öpmek gibi cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya olan New York Valisi, Senato çoğunluk lideri Chuck Schumer dahil Demokrat Parti’nin önde gelen isimlerinden yükselen istifa çağrılarını reddetti. Ancak Cuomo hakkında hem eyalet başsavcısı Letitia James tarafından soruşturma hem de eyalet meclisinde azil süreci için önsoruşturma açılmış durumda.

Kaynak: Sputnık

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img