- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDTrump'ın İstihbarat Direktörü: İnsan teknolojisiyle açıklanamayan UFO gözlemlerine dair çok sayıda gizli...

Trump’ın İstihbarat Direktörü: İnsan teknolojisiyle açıklanamayan UFO gözlemlerine dair çok sayıda gizli rapor var

- Advertisement -spot_img

Sonik patlama olmaksızın süpersonik seyahat dahil günümüz insan teknolojisiyle gerçekleştirilmesi mümkün olmayan UFO manevralarına dair çok sayıda gizli rapor olduğunu aktaran eski ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Ratcliffe, bu enformasyonların yayımlanmasının kamu yararına olduğunu belirtti.

Türkçe’de uçan daire denilen, İngilizce açılımı Tanımlanamayan Uçan Nesneler olan ve dünya dışı yaşamla bağlantılandırılan UFO’larla ilgili ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve istihbarat servislerinin 1 Haziran’da rapor sunma mühleti yaklaşırken, eski Başkan Donald Trump’ın Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe’den çarpıcı açıklamalar geldi. 

Fox News sunucusu Maria Bartiromo’ya konuşan eski İstihbarat Direktörü Ratcliffe, kamuoyuna açıklanandan çok daha fazla UFO gözlemi yapıldığını belirtti.

Görevden ayrılmadan önce gizli olarak sınıflandırılan raporların daha fazlasına ulaşamamaktan üzüntüsünü dile getiren Ratcliffe, UFO gözlemi deyince açıklaması zor eylemlerde bulunan nesnelerin deniz ve hava kuvvetleri pilotları tarafından görülmesi ya da uydu görüntülerinde yakalanmasının sözkonusu olduğunu ve bu tür vakaların birden fazla sensör tarafından kayda geçirildiğini belirtti.

Sonik patlama olmaksızın süpersonik seyahat dahil günümüz insan teknolojisiyle gerçekleştirilmesi mümkün olmayan manevralardan söz ettiğini  vurgulayan Ratcliffe, bu enformasyonların yayımlanmasının kamu yararına olduğunu dile getirdi.

Bunlarla ilgili askeri yetkililerin mantıklı açıklama aradığını, ama pek çok vakada bunun mümkün olmadığını aktaran eski İstihbarat Direktörü, “Gördüğümüz bazı şeyler için iyi bir açıklamamızın bulunmadığı durumlar oldu” dedi. Sadece ABD değil, tüm dünyada bu tür havayla ilgili fenomenler gözlendiğini sözlerine ekledi.

Perde aralanıyor

1 Haziran’da sunulacak UFO raporu, Trump’ın Aralık 2020’de imzaladığı 2.3 trilyon dolarlık Kovid-19 paketi yasası kapsamında hazırlanacak. Bunun içinde yer alan 2021 Bütçe Yılı İçin İstihbarat Yetki Yasası’nda tanımlanamayan Havayla İlgili Fenomenlere (UAP) dair Senato İstihbarat Komisyonu’nun yorumuna bölüm açılmıştı.

Buna göre UFO’ların oluşturduğu tüm tehditleri sıralaması, bunların ABD’nin yabancı hasımlarının sahip olduğu yüksek teknolojiyle bağlantılı mı yoksa dünya dışı doğada mı olup olmadığının değerlendirmesini yapacak raporun gizli sınıflandırmasında olmaması, ancak gizli nitelikli bir ek içermesi bekleniyor. 

2020’de ABD Deniz Kuvvetleri’nin gizli sınıfından çıkardığı bir dizi videodan bazısı olası UFO gözlemi olarak kamuoyuyla paylaşılmıştı. Kasım 2004’te çekilmiş bir videoda ve Ocak 2015’te çekilmiş iki videoda F/A-18 Super Hornet pilotlarının UFO sohbetleri dikkat çekiyordu.

Yine 2020’de eski CIA Direktörü John Brennan, UFO gözlemlerinde kaydedilen sıradışı faaliyetlerin farklı yaşam biçimlerinden kaynaklanıyor olabileceği yorumunu yaptı.

Pentagon da Ağustos 2020’de Tanımlanamayan Havayla İlgili Fenomenler Görev Gücü kurulduğunu açıkladı.

Ratcliffe’in görevden ayrılmasına bir hafta önce, Ocak 2021’de Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) gizliliği kaldırılan yeni kayıtlar yayımladı. Kayıtlar, 1950’lerden beri küresel çapta yapılan yüzlerce UFO gözlemiyle ilgili tanıklıkları ve bunlara dair CIA yorumlarını içeriyor.  Buradan yaklaşık 3 bin sayfalık bir dosya, The Black Vault sitesinde yayımlandı. 

Kaynak: Sputnık

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img