- Advertisement -spot_img
Ana SayfaABDKongre saldırısı sırasında yakalanan Trump destekçilerinden biri 'intihar etti'

Kongre saldırısı sırasında yakalanan Trump destekçilerinden biri ‘intihar etti’

- Advertisement -spot_img

 Arizona eyaletinden gelen ‘boynuzlu şaman’ Jake Angeli’nin gözaltında organik gıda verilmediği için yemek yemediği haberinin ardından, bu kez Georgia eyaletinden gelen Christopher Stanton Georgia evinde ölü bulundu.

ABD’de 3 Kasım seçiminin sonucunu kabul etmeyen ve Başkan Donald Trump’ın kışkırtmasıyla seçim sonucunu tescillemesini önlemek için Kongre’yi basan kitlenin bazı figürleri, dünya çapında hayatların bir parçası oldu. Arizona eyaletinden gelen ‘boynuzlu şaman’ Jake Angeli’nin (33) gözaltında organik gıda verilmediği için yemek yemediği haberinin ardından, Georgia eyaletinden gelen Christopher Stanton Georgia (53) evinde ölü bulundu. 

Eşinden ‘her yerde kan var’ ihbarı

Alpharetta kentinde eşinin cumartesi sabahı “her yerde kan var” diyerek 911’i araması üzerine eve gelen polis, bodrumda Georgia’nın cansız bedenini buldu. 

Banka yöneticisinin evinden iki yarı-otomatik tüfek çıktı

Göğsünden silahla yaralanmış halde bulunan bir bankanın portfolyö yöneticisinin ölüm sebebini intihar olarak açıklayan polis, evdeki iki yarı-otomatik SKS tüfeğe de el koydu.

180 gün hapis cezası isteniyordu

6 Ocak’ta başkent Washington DC’deki Kongre saldırısı sırasında yakalanan Georgia, polise mukavemet ederek Kongre’ye girme girişiminde bulunmak ve akşam sokağa çıkma yasağından sonra bölgeyi terk etmeyi reddetmekle suçlanıyordu. Yasadışı girişe kabahatler yasasına göre en fazla 180 gün hapis ve 1000 dolar para cezası veriliyor.

Yüzlerce saldırgan aranıyor

FBI’ın öncülüğündeki Kongre saldırısı soruşturmasına şimdilik 82 kişi yakalandı ve 55’ten fazlası kalkışmayla suçlandı, yüzlercesinin aranmasına devam ediliyor, bunlardan 25’i terörizm suçlamalarından soruşturuluyor.

Polis memurlarında intihar ve travma

Bazısı silahlı olan, birinin elinde kablo bağı olması dikkat çeken kitlenin Kongre saldırısında ölen 5 kişiden biri Kongre polisi. Kongre polisinin saldırı sırasında görevde olan bir diğer memurunun da cumartesi günü intihar ettiği bildirildi. Ayrıca Kongre polisinin iki memurundan biri saldırganların defalarca ırkçı hakaretlerine maruz kaldığını, diğeri saldırganlar tarafından acımasızca dövüldüğünü açıkladı. 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Okumalısınız!
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img